Someya Chikatoshi (1924-1999) – zakladatel školy Meifu-Shinkage ryu se narodil v prefektuře Chiba v Japonsku.
Pocházel ze samurajské rodiny a i dodnes žije mnoho rodin „Someya“ v prefektuře Chiba a Ibaraki v oblasti Kanto v Japonsku.
Someya Sensei už od mladí miloval samurajská a japonská bojová umění. Speciálně miloval Shuriken jutsu.
Jeho hlavním úmyslem, proč začal studoval školu Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu pod Sugino Yoshiem bylo to, že se chtěl naučit Shuriken jutsu této školy.
Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu je tradiční školou japonského bojové umění, proto aby byl zasvěcen do tajného umění Shuriken jutsu musel se učit celou školu. Po horlivém dlouholetém tréninku se stal mistrem Katori Shinto ryu.
Someya Sensei byl také přítelem Nawa Yumio, který byl Soke Masaki Ryu. I když Someya Sensei nikdy nebyl studentem Nawa Senseie, díky tomu že je od roku 1960 spojovalo velké přátelství, Someya Sensei pozoroval jeho Kusari Fundo dovednosti a získával od Nawa Senseie cenné rady. Díky nim později vytvořil techniky Kusari Fundo jutsu pro vlastní školu Meifu Shinkage Ryu, které jsou z velké části založené na Masaki Ryu.
Someya Sensei si také prošel v mládí bolestivým obdobím během Druhé světové války, kde pracoval jako chirurg u námořnictva.
Po válce se vrátil na univerzitu, kde dokončil studium a stal se Doktorem medicíny a začal praktikoval svojí medicínskou praxi.
Mimo svou práci na klinice se i nadále věnoval výzkumu v oblasti Shuriken jutsu.
Zkoumal další Shuriken školy jako například Shirai Ryu, Chishin Ryu, Mouen Ryu a další.
Someya Sensei byl velkým badatelem v oblasti Shuriken Jutsu. Studoval mnoho stylů, různé typy Shurikenů a seznamoval se s jejich vlastnostmi. Pečlivě studoval letové vlastnosti Shurikenů různých délek i tvarů a snažil se
zjistit co funguje nejlépe.
Po letech studia založil svojí vlastní školu, kde učil především Shuriken Jutsu. To se stalo v roce 1960 a v této době také pojmenoval svojí školu Meifu Shinkage Ryu.
Someya Sensei poté představil svojí Shuriken technologii v jeho knihách a také otevřel své Dojo veřejnosti.
To se stalo revolucí v japonských antických bojových umění, protože představitelé klasických bojových umění neradi otevírají své techniky veřejnosti.
Speciálně Shuriken jutsu bylo bráno jako tajné umění po velmi dlouhou dobu.
Z tohoto důvodu můžeme v Japonsku najít jenom velmi málo materiálů týkajících se Shuriken jutsu.
To bylo také důvodem, proč bylo téměř nemožné najít učitele Shuriken jutsu.
Someya Sensei byl ze všech výše uvedených důvodů velmi zklamaný.
Velmi se bál, že Shuriken Jutsu zmizí z japonské historie jednou provždy.
Během svého života vyučoval Shuriken jutsu mnoho lidí a zemřel v roce 1999.
Během svého života napsal knihy „Shuriken jutsu nyumon“ a „Kakushibuki jutsu nyumon“.